Przeglądarka ofert

INFOLINIA +48 41 265 27 30

Skype: Izabela | Adam

AMAZING TRAVEL

1788 zł

GRECJABogactwo cennych zabytków jest odzwierciedleniem długiej historii tutejszej cywilizacji, a także jej burzliwego przebiegu. Dobra infrastruktura oraz swobodna atmosfera tego miejsca są gwarancją udanych i niezapomnianych wakacji.

Ojczyzna mitycznych bogów

MAP

PROGRAM1 DZIEN

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Macedonię. Dojazd drugiego dnia na Riwierę Olimpijską w godzinach południowych. Spotkanie informacyjne z rezydentem. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 DZIEN

Sniadania. Pobyt na miejscu w hotelu. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.

3 DZIEN

Sniadanie. Przejazd w okolice Kalambaki – zwiedzanie zawieszonych w chmurach klasztorów – Meteorów. Jest to jeden z 7 cudów świata. To właśnie tu na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. To mistyczne, najbardziej znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane przez Greków wiszącymi klasztorami. Monastery wzniesione na poziomie niedostępnych skalnych szczytów, są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Powrót. Nocleg.

4 DZIEN

Śniadanie. W programie wycieczka na Górę Olimp – siedzibę 12 bogów olimpijskich. Najwyższa, najbardziej magiczna i urzekająca góra Grecji, porośnięta dziką roślinnością nie ma sobie równej w całym kraju. Olimp to masyw o długości 28 km i szerokości 25 km, uwieńczony aż ośmioma szczytami, z których najwyższy Mitikas (w tłumaczeniu na język polski – nos) liczy 2917 m n.p.m. W czasach starożytnych był on uważany za siedzibę bogów, z których najważniejszym był Zeus. Olimp, otoczony aurą tajemniczości, był niedostępny dla śmiertelników, którzy chcieli sobie zjednać przychylność bogów. U podnóża Olimpu znajduje się starożytny Dion – święte miasto Macedończyków ze sławnymi łaźniami oraz dwoma teatrami – greckim i rzymskim. Powrót. Nocleg.

5 DZIEN

Śniadanie. Pobyt na Riwierze. Nocleg.

6 DZIEN

Śniadanie. Wykwaterowanie do godziny 9.00. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Bułgarię / Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację.

7 DZIEN

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych/wieczornych lub nocnych dnia następnego.ZAPYTAJ LUB ZAKUP