Przeglądarka ofert

INFOLINIA +48 41 265 27 30

Skype: Izabela | Adam

ALASKA

1699 €

ALASKAAlaska jest jednym z tych miejsc, gdzie chcesz wysiąść z utartego szlaku i doświadczyć prawdziwej przygody. Oszałamiające lodowce! niedźwiedzie! psie zaprzęgi!.

Rejsy są doskonałym sposobem, aby to wszystko zobaczyć.

MAPA

PROGRAM PODRÓŻY1 DZIEN

Po przylocie na lotnisko w Anchorage i odbiorze walizek przejedziemy do hotelu Captain Cook. Po zakwaterowaniu będzie czasu wolny na wypoczynek. Chętni będą mogli udać się na spacer po mieście Anchorage. Po przylocie na lotnisko w Anchorage i odbiorze walizek przejedziemy do hotelu Captain Cook.

2 DZIEN

Rano nastąpi wykwaterowanie z Hotelu w Anchorage a następnie odbędziemy panoramiczny przejazd w głąb lądu na Alasce (około 3 godziny). Podziwiając krajobraz przejedziemy wspaniałą malowniczą drogą do domku myśliwskiego McKinley Princess Lodge. Miejsce to jest położone na obrzeżach Denali National Park i około jedną godzinę drogi od miejscowości Talkeetna. Po południu czas wolny.

3 DZIEN

Po wykwaterowaniu z domku myśliwskiego McKinley Princess Lodge, przejedziemy autokarem do miejscowości Talkeetna. Osada ta została założona w 1919 roku i służy obecnie jako baza wypadowa dla turystów udających się na wspinaczkę na górę MC Kinley. Wyruszymy stąd pociągiem w panoramiczną podróż wzdłuż Parku Narodowego Denali (przejazd widokowy pociągiem około 4 godziny). Po południu dojedziemy do domku myśliwskim Denali Wilderness Lodge. Po zakwaterowaniu czas wolny.

4 DZIEN

Park Narodowy Denali znajduje się w południowej części stanu Alaska i jest największym parkiem narodowym w USA. Został on ustanowiony w 1917 roku a jego nazwa pochodzi od znajdującego się na jego terytorium szczytu Denali (do 2015 roku szczyt ten nosił nazwę Mount McKinley upamiętniając prezydenta USA Williama McKinleya). Góra Denali o wysokości o 6194 m n.p.m. stanowi najwyższy szczyt Ameryki Północnej i wchodzi w skład tzw. Korony Ziemi. Park zajmuje powierzchnię ponad 6 milionów hektarów a na jego terenie znajdują się czynne wulkany, góry oraz lodowce. Podczas całego dnia pobytu w Denali Princess Wilderness Lodge, będzie czas na podziwianie wspaniałych widoków, zdjęcia na tle niesamowitej panoramy oraz spacer po okolicach.

5 DZIEN

PORT WHITTIER ALASKA USA–zaokrętowanie Rano, po wykwaterowaniu z domku myśliwskiego Denali Princess Wilderness Lodge, przejedziemy autokarem w kierunku południowym do portu morskiego w miejscowości Whittier. Po zaokrętowaniu na statek będzie chwila czasu na spacer po Whittier.

6 DZIEN

LODOWIEC HUBBARD ALASKA USA –panoramiczne przepłynięcie Lodowiec Hubbard znajduje się na Alasce oraz częściowo w Kanadzie. Jest to największy uchodzący dowody lodowiec Ameryki Północnej oraz jeden z największych na świecie z powierzchnią 2450 km². Długość lodowca wynosi około 123 km i cały czas posuwa się naprzód w głąb Zatoki Alaski. Wysokość czoła Lodowca Hubbart wynosi, zależnie od pory roku, od 60 do 100 m ponad poziomem morza. Obszar wokół lodowca jest też znany ze względu na swoje walory przyrodnicze. Występują tu m. in. wieloryby, foki, jelenie oraz niedźwiedzie. W tym dniu statek będzie przepływać przez Zatokę Alaski w rejonie Lodowca Hubbard (nie jest planowane zejście na ląd). Podczas kilkugodzinnego panoramicznego przepłynięcia będzie wspaniała okazja aby podziwiać lodowcowy krajobraz Alaski oraz jej faunę i florę.

7 DZIEN

Panoramiczne przepłynięcie - Park Narodowy Glacier Bay, położony jest w południowej części stanu Alaska (powierzchnia 13 287 km²). Ze względu na swoje wyjątkowe walory i wspaniałe lodowce został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez cały dzień statek będzie przepływać przez liczne zatoki i cieśniny, mijając kolejne lodowce oraz góry.(w tym dniu nie jest planowane zejście na ląd).

8 DZIEN

Proponowana wycieczka: Malowniczo położone, miasteczko Skagway pod koniec XIX wieku było ważną osada dla poszukiwaczy złota. Na dzień dzisiejszy liczy około 1000 mieszkańców i jest popularnym punktem na trasie turystycznej Alaski. W czasie dwugodzinnej panoramicznej wycieczki, pojedziemy szlakiem poszukiwaczy złota z końca XIX w (trasa uznawana za jedną z bardziej widowiskowych w Ameryce Północnej). Wyjedziemy na wzniesienie ponad 1000m West White Pass Summit oraz zatrzymamy się na kilku punktach widokowych, gdzie będzie okazja do wspaniałych zdjęć. Po powrocie do Skagway udamy się na spacer po miasteczku a następnie będzie czas wolny.

9 DZIEN

Proponowana wycieczka: Miasto Juneau (nazwa pochodzi od poszukiwacza złota, Joe Juneau) z populacją ponad 30 tyś mieszkańców pełni od 1906 roku rolę stolicy Stanu Alaska. Centrum miasta leży nad kanałem Gastineau, oddzielającym masyw górski Mount Juneau od wyspy Douglas. Na szczycie gór otaczających stolicę Alaski znajduje się pole lodowe Juneau Icefield z ponad trzydziestoma lodowcami. W czasie wycieczki odwiedzimy jeden z takich lodowców, Lodowiec Mendenhall. Po dotarciu do parku krajobrazowego, w którym znajduje się lodowiec będzie czas na spacer wytyczonymi ścieżkami, podziwianie krajobrazu z jeziorem i wodospadem oraz wspaniałe zdjęcia lodowca. Będzie można również odwiedzić centrum turystyczne parku, gdzie znajduje się ciekawa wystawa geologiczna. Po powrocie do Miasta Juneau udamy się na spacer aby zapoznać się ze stolicą Alaski. Na zakończenie proponujemy wyjazd kolejką linową Mount Roberts Tramway na wzgórze ze wspaniałą panoramą Juneau i okolic.

10 DZIEN

Proponowana wycieczka: Położone w południowej części stanu Alaska Miasto Ketchikan wyrosło z małej osady rybackiej do jednego z głównych ośrodków turystycznych stanu. Ze względu na znaczne połowy ryb a szczególnie łososia jest uwielbiane przez wędkarzy i bywa określane Światową Stolicą Łososia. Miasto szczyci się również licznymi pamiątkami i śladami po pierwotnych mieszkańcach tych terenów. Po przepłynięciu fiordami do portu w Ketchikan rozpoczniemy spacer po tej małej ale interesującej osadzie. Przejdziemy przez nabrzeże portowe oraz Creek Street, ulicę z zabytkowymi, kolorowymi drewnianymi domami. Będzie również czas na zakupy pamiątek i lokalnego rękodzieła. Chętni będą mogli udać się do skansenu Totem Bight State Park, gdzie będzie można zobaczyć pamiątki po Indianach zamieszkujących te tereny (liczna kolekcja totemów) oraz zapoznać się z ich kulturą i zwyczajami.

11 DZIEN

NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek.

12 DZIEN

Proponowana wycieczka: Vancouver, położone w prowincji Kolumbi i Brytyjskiej to trzecie co do wielkości miasto Kanady i największa aglomeracja kraju na Zachodnim Wybrzeżu. Miasto szczególnie szybko rozwijało się na początku XXI wieku w związku z organizowanymi tu w 2010 roku Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Po wyokrętowaniu ze statku i spotkaniu w porcie z lokalnym polskim przewodnikiem rozpoczniemy zwiedzanie od nowoczesnej zabudowy portowej Canada Place (od kilku lat jest to jedna z głównych wizytówek miasta). Następnie udamy się do najstarszej, zabytkowej dzielnicy Gastown z drugiej połowy XIX wieku. Znajdują się tu brukowane uliczki, odrestaurowane budowle publiczne, wiktoriańskie domy, zabytkowy zegar parowy Steam Clock oraz wiele sklepików z pamiątkami. Po chwili czasu wolnego odbędziemy panoramiczny przejazd główną aleją miasta Robson Street. Kolejnym punktem programu będzie Park Stanleya (największy park miejski w Kanadzie). Zobaczymy tu polanę z indiańskimi totemami, zatrzymamy się na punkcie widokowym Prospekt Poin oraz zrobimy przystanek przy szerokiej, piaszczystej plaży, jednym z ulubionych miejsc wypoczynku odwiedzanym przez turystów i mieszkańców. Na zakończenie udamy się na Wyspę Granville. Jest to bardzo modna i popularna dzielnica, nazywana przez niektórych 'sercem Vancouver'. Są tu galerie, teatry, sklepy, kawiarnie, rynek sprzedający świeże owoce i warzywa, przystań morska oraz park wodny. Będzie tu czas wolny na zakupy i lunch.ZAMÓW BILET JUŻ TERAZ