Przeglądarka ofert

INFOLINIA +48 41 265 27 30

Skype: Izabela | Adam

BARDEJOVSKIE KUPELE
DUŻY WYBÓR WÓD MINERALNYCH

1000 ZŁ

Bardejovske Kupele

Bardejovske Kupele

Tuż przy granicy polsko-słowackiej, niedaleko Krynicy-Zdroju, w słowackim Beskidzie Niskim, leży piękne, średniowieczne miasteczko Bardejov, wpisane na listę zabytków UNESCO. Częścią tej miejscowości są Bardejovské Kúpele, jedno z najładniejszych, ale i najmniej znanych w Polsce słowackich uzdrowisk.

Uzdrowisko Bardejovskie Kupele, położone na wysokości 325 m, dzięki swoim walorom leczniczym i turystycznym przyciąga także liczne mnóstwo turystów z Polski. Powodem są nie tylko lecznicze źródła mineralne oraz wysoka jakość bazy leczniczej, ale także ciche i spokojne środowisko.

Jego początki sięgają połowy XVIII wieku. Sława kwaśnych wód mineralnych ściągała tu nie tylko bogate mieszczaństwo z Węgier i Polski. Uzdrowisko odwiedzały także koronowane głowy jak choćby austriacka księżniczka Maria Ludwika (przyszła małżonka Napoleona Bonapartego) czy car rosyjski Aleksander I. Dodatkowy rozgłos przyniósł w 1895 roku pobyt austriackiej cesarzowej Elżbiety /Sisi/– małżonka Franciszka Józefa I. Po jej pobycie uzdrowisko stało się miejscem ulubionych wycieczek dla szlachty. Na początku XX wieku uzdrowisko należało do najlepszych tego typu miejsc w monarchii austro-węgierskiej.

WSKAZANIA PRZY LECZENIU

  • choroby onkologiczne
  • choroby układu krążenia
  • choroby układu pokarmowego
  • choroby metaboliczne i endokrynologiczne
  • niegruźlicze choroby układu oddechowego
  • choroby układu ruchu
  • choroby nerek i dróg moczowych
  • choroby kobiece
  • choroby zawodowe


WODY MINERALNE

DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ SKŁADNIKÓW MINERALNYCH


ŹRÓDŁO HERKULES

Poziom zawartych w nim substancji mineralnych i dwutlenku węgla pozwala na zaliczenie tego źródła do grupy najsilniejszych źródeł na Słowacji. Doskonale sprawdza się ono przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy chorobach dróg oddechowych przede wszystkim dlatego, że zawarty w nim jod szczególnie korzystnie działa na usuwanie śluzu i flegmy z dróg oddechowych. Jest też niezwykle skuteczne przy cukrzycy.

ŹRÓDŁO ANNA

Źródło jest korzystne przy leczeniu dyspepsji żołądka, przy przewlekłych chorobach śluzówki układu trawiennego i chorobach górnych dróg oddechowych. Woda jest tu hydrowęglanowa, chlorkowa, sodowa o zwiększonej zawartości kwasów wspomagających metabolizm.

ŹRÓDŁO LEKARSKIE

Źródło jest silnie zmineralizowane i ma charakter zasadowy. Jest wykorzystywane przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy nadkwasocie, do inhalacji przy przewlekłych zapaleniach oskrzeli, w stanach zapalnych śluzówki górnych dróg oddechowych, przy rozedmie oskrzeli i leczeniu astmy.

ŹRÓDŁO NAPOLEON

Woda jest tu hydrowęglanowa, chlorkowa, sodowa, żelazista, węglanowa o zwiększonej zawartości kwasu borowego. Korzysta się z niej przy leczeniu chorób dróg żółciowych, chorobach okrężnicy i chronicznych dolegliwościach wątrobowych.

ŹRÓDŁO ALŽBETA

Źródło charakteryzuje się niewielką zawartością sodu i bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu chorób wątroby.

ŹRÓDŁO KLARA

Woda z tego źródła jest żelazista, węglanowa ze śladami siarkowodoru i korzysta się z niej do inhalacji przy chorobach układu oddechowego i chorobach reumatycznych stawów.

ŹRÓDŁO GŁÓWNE

Źródło Główne ma charakter kwasowy, jest wykorzystywane przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy stanach pooperacyjnych żołądka, chorobach wątroby, niedokwasocie i zaburzeniach w wytwarzaniu krwinek.

ŹRÓDŁO KOLUMNADA

Źródło jest korzystne przy leczeniu anemii, przy niskim poziomie kwasów żołądkowych i zapaleniach żołądka.

ATRAKCJE

Ze względu na położenie kurort posiada doskonałą bazę do turystyki pieszej i rowerowej. Lokalizacja na styku 3 kultur przy okazji zdrowego wypoczynku zapewnia przeżycia, których na próżno szukać gdzie indziej. Zobaczyć tu możemy niezwykłe zabytki świadczące o wielokulturowej genialności mieszkańców od drewnianych kościółków poprzez przemyślne systemy fortyfikacji Bardejova i okolicznych zamków aż po zachwycające dzieła natury. Dla turystów dostępne są też inne atrakcje, takie jak hala i korty tenisowe, basen letni, jaskinia solna, bilard, kręgle. W okolicy panują doskonałe warunki dla amatorów wędkarstwa, w rzece Ondava, w stawie w Vyšnom Orlíku i w Smilne. Dalej leży zapora Domaša, rzeka Poprad i miejscowość Orlov, zbiornik z pstrągami Sigord Prešov (około 45km), żwirownia Andrejovka (około 30 km w kierunku Stará Ľubovňa) oraz zbiornik Ružín.

MAPA

ZAPYTAJ O OFERTĘ